Boże Narodzenie

24.12.2018

Boże Narodzenie – najbardziej wyczekiwane dni w roku 

Gdy nadchodzi zima, mimowolnie każdy z nas zaczyna myśleć o Świętach Bożego Narodzenia. Choinka pełna ozdób, dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. Pomimo że temperatura często spada poniżej zera – to niezwykle ciepły i rodzinny czas. Bliscy składają sobie życzenia oraz wręczają prezenty, a do najmłodszych przychodzi Święty Mikołaj.

Historia Świętego Mikołaja 

Święty Mikołaj istniał naprawdę. Zasłynął tym, że swoim dobytkiem dzielił się z potrzebującymi. To właśnie jego upamiętnia znana dzisiaj wszystkim postać w czerwonym stroju. Jego wizerunek zawdzięczamy kulturze brytyjskiej i amerykańskiej. Także, dlatego dużo mocniej kojarzony jest dzisiaj z Bożym Narodzeniem, a nie Mikołajkami, które obchodzone są 6 grudnia. Zgodnie z tradycją Święty Mikołaj zamieszkuje Biegun Północny, gdzie razem z elfami przygotowuje zabawki dla grzecznych dzieci. Każde z nich, aby otrzymać wymarzony prezent, powinno napisać list. Jednak nawet te dzieci, które nie zdecydowały się wysłać listy życzeń, powinny otrzymać jakiś podarunek. Sprawdzonym rozwiązaniem są czekoladowe cukierki Vobro oraz galaretki Frutini. Można wybrać jedną z bombonierek Vobro w zimowym opakowaniu. W ten sposób dodatkowo podkreślona zostanie okazja, z jakiej są wręczane. 

Magiczny czas z rodziną

Obecnie coraz trudniej znaleźć czas, żeby cała rodzina mogła się spotkać. Święta to znakomita okazja, żeby przygotować dla wszystkich słodki poczęstunek. W Polsce bardzo popularne są wypieki zawierające mak oraz inne bakalie. W niektórych regionach przygotowuję się kutię – deser na bazie ugotowanych ziaren pszenicy. Poza sprawdzonymi ciastami można zaserwować także mieszankę czekoladowych cukierków Vobro. Dzięki niej każdy znajdzie coś dla siebie – a wspólnie spędzone chwile nabiorą niezwykłego smaku. Składane w takiej oprawie życzenia na Boże Narodzenie na pewno się spełnią!