Dzień Matki

26.05.2019

Dzień Matki – jest za co dziękować! 

Dzień Matki to święto, o którym nie sposób zapomnieć. Już on najmłodszych lat dzieci przygotowują podarunki i życzenia dla swoich mam. I choć o tych wyjątkowych kobietach powinniśmy pamiętać przez cały rok, to ten dzień jest specjalną okazją do okazania im wdzięczności i miłości. 

Co kupić na Dzień Matki?

W Polsce od dziecka każdy wie, kiedy obchodzony jest Dzień Matki. 26 maja dzieci wręczają swoim mamom drobne prezenty – do najpopularniejszych należą kwiaty i słodycze. Ciekawym rozwiązaniem są bombonierki Vobro Cherry Roses. To wyjątkowe praliny w oryginalnym opakowaniu z różą. Docenią je wszystkie osoby, które co roku zastanawiają się, co kupić na Dzień Matki. Młodsze dzieci życzenia dla ukochanym mam mogą zapisać w ręcznie przygotowanych laurkach. Życzenia na Dzień Matki powinny być szczere i serdeczne. Taki prezent bez wątpienia zostanie doceniony i zauważony. Jednak zamiast zastanawiać się nad tym, co kupić na Dzień Matki, warto zaplanować także wspólnie spędzony czas. Długi spacer, wyjście do kina lub zaproszenie na kawę może okazać się wymarzonym prezentem, który sprawi, że każda mama poczuje się wyjątkowo. 

Jedno z najstarszych świąt 

Mało kto wie, że początki tego święta sięgają czasów starożytnych. Grecy i Rzymianie szczególnym kultem otaczali matki-boginie. Tradycja ta jednak uległa naturalnemu zatarciu wraz z przyjęciem chrześcijaństwa. Powróciła dopiero w XVII wieku w Anglii. Co roku w czwartą niedzielę postu odprawiano specjalną mszę w kościołach. Jednym z elementów obchodów tego dnia było wręczanie matkom prezentów – świeżych kwiatów oraz słodyczy – w zamian za otrzymanie od nich błogosławieństwa. Także dzisiaj w Wielkiej Brytanii Dzień Matki jest świętem ruchomym zależnym od obchodów wielkiego postu. Nieco później zaczęto je także obchodzić w Stanach Zjednoczonych. Druga niedziela maja była Dniem Matczynej Pracy, który szybko rozpowszechniał się w kolejnych stanach, a od 1914 stał się świętem narodowym.