Wielkanoc

21.04.2019

Wielkanoc – czas rodzinnych spotkań

Przygotowania do świąt rozpoczyna ustalenie tego, kiedy jest Wielkanoc. Obecnie przyjmuje się, że przypada w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Dla chrześcijan to najważniejsze święto w roku, ale dla wszystkich niezwykła okazja do spotkań z najbliższymi i zachwytu nad początkiem wiosny. Odrobina czasu wolnego to najlepsze warunki, żeby spróbować czegoś nowego. Wiosenna aura dodatkowo wzmacnia chęć przebywania z bliskimi – być może w tym roku przygotujesz dla nich drobne upominki? Warto poznać wielkanocne tradycje z innych zakątków świata – być może to właśnie one będą inspiracją do niewielkich zmian w okresie świąt.

Jakie prezenty wręczać na Wielkanoc?

W Polsce wręczanie prezentów z okazji Wielkanocy nie jest tak rozpowszechnione, jak w innych krajach. W Anglii jedną z najpopularniejszych postaci związanych z obchodami świąt jest Easter Bunny. To właśnie on ukrywa w domu i ogrodzie słodkie prezenty, których w Lany Poniedziałek szukają najmłodsi. Warto zainspirować się tym zwyczajem i wzbogacić tegoroczne życzenia na Wielkanoc czekoladowym podarunkiem lub zorganizować zabawę polegającą na szukaniu słodkości. Doskonałym pomysłem będzie schowanie w różnych miejscach czekoladowych batonów Vobro – szczęśliwiec, który je znajdzie będzie mógł zachować nagrodę na później. A co podczas rodzinnego posiłku? Idealną propozycją na tę okazję będą praliny Advocate z nadzieniem o smaku adwokatu – nie tylko ze względu na wykorzystanie likieru jajecznego, ale także wiosenne kolory opakowania. Podczas świąt sprawdzą się także praliny Frutti di Mare – ich eleganckie kształty oraz wyszukane smaki sprawią, że rodzinne spotkania nabiorą elegancji i podniosłego charakteru. Ucieszą także jako prezent wręczony gospodarzom. Ta tradycja ma jednak zupełnie inne źródło – wywodzi się bowiem z Niemiec. To właśnie tam podczas świątecznych odwiedzin rozpoczęto obdarowywanie się zajączkami z cukru lub ciasta. Tradycję tę jako pierwsze przejęło województwo śląskie, ale powoli zyskuje popularność także w innych częściach Polski. Udając się do kogoś ze świąteczną wizytą, warto zabrać dla niego czekoladowy prezent. Bombonierki prezentowe Vobro ze względu na niezwykłą szatę graficzną bez trudu sprostają temu zadaniu.

A co po świętach?

Niewielkie upominki pozwalają podkreślić wyjątkowość chwili i nadać jej niepowtarzalny smak. Mają jednak jeszcze jedną wielką zaletę. Pozwalają przywołać atmosferę wspólnie spędzonych chwil nawet po pewnym czasie od świąt. Nasi klienci często wspominają, że smak konkretnych pralin Vobro przywołuje obraz świąt lub innych uroczystości. Zapoznaj się z szeroką ofertą naszych produktów i stwórz w swojej rodzinie własną czekoladową tradycję. Może to jest właśnie nowość, którą w tym roku powinna przynieść Wielkanoc?