Zakłady Produkcji Cukierniczej „VOBRO” założone zostały w 1986 roku przez Wojciecha Wojenkowskiego. Od początku swego istnienia mają wyłącznie polski kapitał, znajdują się w Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim. Przez dotychczasowe 26 lat firma rozwija się systematycznie, rozbudowując linie produkcyjne, system magazynowania, poszerzając dystrybucję i zwiększając załogę. W zakładach pracuje 420 osób z Brodnicy i regionu, w zdecydowanej większości są to pracownicy z długoletnim stażem, od wielu lat związani z fabryką słodyczy.

W „VOBRO” wytwarza się około 100 rodzajów wyrobów czekoladowych oraz ponad 30 gatunków ciastek. Surowce do ich produkcji sprowadzane są m.in. ze Szwecji, Niemiec, Belgii , Włoch i Słowacji. Rocznie z brodnickiej fabryki trafia na rynek światowy około 10 milionów bombonierek, z czego czwartą część stanowi eksport do ponad 20 krajów na 4 kontynentach. Zakład posiada system ISO 22000 a także standard IFS.

 

Na terenie Vobro, tuż przy wejściu na teren zakładu, znajduje się nowoczesny sklep z szeroką ekspozycją oferowanych słodyczy. W ciągłej sprzedaży proponujemy szeroką gamę słodyczy czekoladowych oraz bogaty asortyment ciastek. 

Firmowy sklep jest czynny codziennie, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-18.00, natomiast w soboty od 9.00 do 14.00. 

Serdecznie zapraszamy.