Komunia

05.05.2019

Komunia Święta – pierwszy tak ważny dzień w życiu dziecka

Komunia Święta to wydarzenie, które na zawsze pozostaje w pamięci. To także wyjątkowa okazja, żeby spotkać się z całą rodziną i wspólnie świętować ten szczególny dzień. Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej zajmują dzieciom zazwyczaj cały rok. To czas poznawania złożoności wiary chrześcijańskiej oraz związanych z nią tradycji. Dzień, w którym po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, jest niezwykle ważny. Jego radosny charakter dodatkowo podkreśla panująca pogoda – ciepłe majowe niedziele zdają się idealnym czasem dla tak podniosłych chwil.

Jakie prezenty wręczać z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Dla zwrócenia uwagi na wagę wydarzenia, jakim jest Komunia – dzieci otrzymują prezenty od najbliższych. Wiele osób zastanawia się, jaki prezent na komunię należy wybrać. Warto wcześniej ustalić z bliskim formę prezentów dla dziecka oraz porozmawiać z nim o jego wyobrażeniach i oczekiwaniach. Dobrym pomysłem jest skorzystanie ze sprawdzonych rozwiązań, jakimi jest wręczenie ponadczasowej biżuterii lub zegarka. To pamiątka, która nawet po wielu latach przywoła ten wyjątkowy dzień. Życzenia na komunię warto wzbogacić słodkim podarunkiem. Okolicznościowa bombonierka ucieszy każde dziecko i pozwoli od razu cieszyć się prezentem. Bombonierki Vobro, takie jak Primavera, Lovini, Fiorella, Frutti di Mare czy Delissimo dostępne są w kilku wariantach opakowań, które sprawiają, że w prosty sposób można dobrać je do gustu najmłodszych.

Przyjęcie komunijne – sprawdzone rozwiązania

Osobnym tematem związanym z Komunią Świętą jest przyjęcie, na którym po ceremonii spotykają się krewni. Ze względu na charakter wydarzenia serwowane są na nim tradycyjne polskie dania. Pozytywnie zaskoczyć gości można jednak podczas deseru. Pieczenie ciast pochłania dużo czasu i pracy, ale z pomocą przychodzi szeroka oferta czekoladowych słodyczy Vobro. Elegancki klimat podkreślą praliny Frutti di Mare – inspirowane owocami morza są stylowym zwieńczeniem wspólnego posiłku. Pomysłowym rozwiązaniem jest także przygotowanie półmiska pełnego cukierków czekoladowych Vobro – wśród nich każda z zaproszonych osób znajdzie smak, który będzie z zadowoleniem wspominała.